Osuszanie murów

Osuszanie murów

Skuteczne metody osuszania murów

Jeśli mają Państwo pytania - zapraszamy do kontaktu: ☎ 508 666 083 / ☎ 506 554 187
e-mail: biuro@suchomax.pl lub | Formularz Kontaktowy |


Osuszanie murów

Wilgotne mury to zjawisko występujące w wielu domach. Długo utrzymująca się wilgoć w murach jest bardzo niekorzystnym zjawiskiem. Jej skutkiem są odpadające tynki, zapach stęchlizny czy w końcu zagrzybienie ścian. Przed osuszaniem należy znaleźć przyczynę zawilgocenia murów.

Osuszanie murów: iniekcja krystaliczna

W starych budynkach przeważnie przyczyną wilgotnych murów jest brak lub uszkodzenie izolacji. Zdarza się to również w nowym budynkach, jeśli izolacja została wadliwie wykonana. Rozwiązaniem tego problemu może być iniekcja krystaliczna. Obecnie jest ona jedną z najpopularniejszych metod tworzenia izolacji. Jest to metoda inwazyjna, co oznacza mechaniczną ingerencję w konstrukcję budynku.

Warto również zaznaczyć, że sama metoda iniekcji nie osuszy murów. Odtworzenie izolacji odetnie źródło wilgoci, jednak mury pozostaną wilgotne. Ich naturalne wyschnięcie trwa kilka miesięcy. Dlatego po wykonaniu iniekcji należy wysuszyć mury osuszaczami.

Metoda elektroosmozy: osuszanie murów prądem

Metoda ta polega na kontrolowanym wywoływaniu zjawiska odwróconej osmozy specjalnymi urządzeniami. W wyniku tego zjawiska woda zamiast z gruntu w górę przemieszcza się w kierunku ziemi. Jest to metoda bezinwazyjna, nie wymaga prowadzenia prac budowlanych. Wadą tej metody jest długi czas oczekiwania na jej efekty.

Jest to więc metoda powolna, jednak poprawa jest systematyczna. Po pozbyciu się wilgoci z murów konieczne jest dalsze działanie urządzeń, aby wilgoć nie wróciła. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie iniekcji (na przykład wspomnianej wcześniej iniekcji krystalicznej) po osuszaniu murów metodą elektroosmozy.

Preparaty do osuszania murów

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów do wykonywania hydroizolacji. Często dodatkiem do nich są środki grzybobójcze. Wybierając odpowiedni preparat, należy zwrócić uwagę na niezbędne atesty. Ważne, aby mógł być on stosowanych w pomieszczeniach mieszkalnych. Należy też pamiętać, że samo wykonanie hydroizolacji odetnie dopływ wilgoci, ale wilgotnym murom należy dać czas na wyschnięcie, lub zastosować osuszacze powietrza.

Osuszanie murów: cena

Cena osuszenia murów ściśle zależy od zastosowanej metody osuszenia. Metody bezinwazyjne są zdecydowanie tańsze, unika się wtedy kosztów prac budowlanych. Przy kalkulowaniu prac osuszających należy mieć na uwadze, że często konieczne jest zastosowanie łączone kilku metod: jednej, aby szybko się wilgoci i drugiej, aby nie dopuścić do jej nawrotu. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

☎ 508 666 083 / ☎ 506 554 187
e-mail: biuro@suchomax.pl lub | Formularz Kontaktowy |

Jeśli mają Państwo pytania - zapraszamy do kontaktu: ☎ 508 666 083 / ☎ 506 554 187
e-mail: biuro@suchomax.pl lub | Formularz Kontaktowy |