Osuszanie podposadzkowe

Osuszanie podposadzkowe

Osuszanie warstw izolacji

Jeśli mają Państwo pytania - zapraszamy do kontaktu: ☎ 508 666 083 / ☎ 506 554 187
e-mail: biuro@suchomax.pl lub | Formularz Kontaktowy |


Osuszanie podposadzkowe

Osuszanie podposadzkowe stosuje się do osuszania budynków po zalaniach. Często woda dostaje się wtedy przez wylewkę aż do warstw izolacji. Wilgoć ta nie ma możliwości samoistnego odparowania. Mokry styropian, wełna mineralna i reszta warstwy izolacyjnej tracą swoje właściwości.

Zawarta w nich wilgoć stopniowo nasyca sąsiadujące z nią materiały budowlane. Przenika do ścian na wysokości podłogi, a następnie przemieszcza się do góry. Dlatego pierwszym sygnałem alarmowym jest pojawienie się wilgoci w ścianach przy podłodze. Konieczna jest wtedy szybka reakcja, ponieważ dalsze podciąganie wilgoci spowoduje dalsze pogłębienie szkody.

Skutki mokrej izolacji mogą być odczuwalne kilka tygodni, a nawet miesięcy od zalania. Dlatego konieczne jest ich osuszenie. Kiedyś wiązało się to z koniecznością demontażu podłogi, skuwaniem wylewki i wymianą styropianu i reszty izolacji. Generalny remont trwał przeważnie kilka miesięcy.

Obecnie dostępne są urządzenia umożliwiające usunięcie wody spod posadzki oraz osuszenie warstw izolacyjnych. Pierwszym etapem wykonanie w posadzce kilku otworów. Następnie specjalnymi pompami wyciągamy zalegającą w izolacji wodę. Ostatnim etapem jest wtłaczanie przez wykonane wcześniej otwory suchego powietrza, do momentu osuszenia izolacji.

Czas trwania tego procesu zależy od ilości wody, którą wchłonęła warstwa izolacji. Zazwyczaj trwa to od kilku dni do maksymalnie trzech tygodni. Jeśli wilgoć znajdowała się w strefie izolacji przez kilka tygodni, mogło tam dojść do rozwoju szkodliwych grzybów oraz pleśni. Wówczas zalecamy również ozonowanie zalanych pomieszczeń.

Opinie na temat osuszania podposadzkowego

Osuszanie podposadzkowe, jeśli wykonane jest prawidłowo, pozwala skutecznie pozbyć się wody ze stref pod posadzką. Rozwiązanie to pozwala więc na uniknięcie kosztownego i długotrwałego remontu. Dlatego w ostatnich latach metoda ta zyskuje na popularności i zyskuje pozytywne opinie u klientów.

Osuszanie podposadzkowe: cena

Cena osuszania podposadzkowego zależy od wielu okoliczności. Głównymi czynnikami wpływającymi na czas osuszenia jest kubatura osuszanych pomieszczeń i ilość wody, która dostałą się do warstw izolacji. Dlatego cena zawsze zależy od indywidualnego przypadku. Po zakończeniu osuszenia przygotowujemy dokumentację dla firmy ubezpieczeniowej.

Zapraszamy do kontaktu: ☎ 508 666 083 / ☎ 506 554 187
e-mail: biuro@suchomax.pl lub | Formularz Kontaktowy |

Jeśli mają Państwo pytania - zapraszamy do kontaktu: ☎ 508 666 083 / ☎ 506 554 187
e-mail: biuro@suchomax.pl lub | Formularz Kontaktowy |