Osuszanie wentylatorem

Osuszanie wentylatorem

Wynajem wentylatorów i wiatraków

Jeśli mają Państwo pytania - zapraszamy do kontaktu: ☎ 508 666 083 / ☎ 506 554 187
e-mail: biuro@suchomax.pl lub | Formularz Kontaktowy |


Osuszanie wentylatorem

Często stosowaną metodą osuszania pomieszczeń jest wentylacja za pomocą dmuchaw lub wentylatorów. Urządzenia te zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić silną wentylację i zwiększyć cyrkulację powietrza, znacznie wspomagając pracę urządzeń osuszających, grzewczych czy chłodzących. Osuszacz kondensacyjny przepuszcza powietrze – wciąga wilgotne, skrapla wilgoć i wypuszcza suche. Zwiększając cyrkulację powietrza zwiększymy również ilość wilgoci wchłoniętą przez osuszacz i dzięki temu znacznie przyspieszymy proces osuszania wszystkich mokrych powierzchni.

Dlatego w czasie prowadzenia prac osuszających często stosuje się wsparcie dla osuszacza w postaci wentylatora lub dmuchawy. Ich główną funkcją jest przyspieszenie parowania znacznie usprawniając cały proces osuszania. Dzieje się tak dlatego, ponieważ bardzo ważne jest odpowiednie skierowanie strumienia powietrza (np. w stronę trudno dostępnych miejsc) podczas wszelkich prac osuszających. Może to przyspieszyć osuszanie budynku nawet o 30% do 40%.

Przy zastosowaniu zestawu osuszacz + wentylator w osuszanym pomieszczeniu poziom wilgoci powietrza szybko spada. Powietrze ponownie nasyca się wilgocią z mokrych materiałów umożliwiając im szybkie schnięcie. Ta metoda osuszania nie jest agresywna – w żadnym stopniu nie stanowi zagrożenia dla osuszanych pomieszczeń oraz przedmiotów. Cały proces przebiega naturalnie, mimo że jest znacznie przyspieszony. Dzięki szybkiemu schnięciu materiałów szkodliwe działanie wilgoci zostaje ograniczone.

W wielu przypadkach (na przykład przy wylewkach) wilgoć powietrza nie rozkłada się równomiernie w pomieszczeniu. W pobliżu wilgotnego miejsca jest ona duża, zaś w innych miejscach jest jej znacznie mniej. Osuszacz ma wbudowany wentylator – dzięki czemu może "wciągać" powietrze. Pomocniczo można zastosować również dodatkowe - większe wentylatory zwiększające cyrkulację powietrza. Utrzymującą się warstwę wilgotnego powietrza można dzięki skierowaniu na nią podmuchu zwrócić w stronę osuszacza i zwiększyć dzięki temu ilość skroplonej wody. Jednocześnie skierowane na mokre powierzchnie suche powietrze sprawia, że szybciej i intensywniej oddają one wilgoć. Działa to na takiej samej zasadzie jak silny wiatr, który nawet w niskiej temperaturze szybko osusza wszelkie powierzchnie, bez względu na materiał z jakiego są one wykonane.

Używając wentylatora unikamy niebezpieczeństw wynikających ze zbyt wysokiej temperatury. W niektórych przypadkach (np. przy tynku gipsowym) zbyt nagłe podniesienie temperatury może spowodować wytworzenie się na jego powierzchni warstwy uniemożliwiającej odparowywanie wody znajdującej się głębiej.

Wentylatory mają możliwość regulacji stopnia siły wydmuchu. Dzięki tej regulacji łatwo można dostosować jego pracę do naszych potrzeb. W zależności od wielkości pomieszczenia i przeznaczenia wentylatora można stosować różne tryby jego pracy. Poza osuszaniem można znaleźć zastosowanie dla wentylatora przy usuwaniu szkodliwych zapachów w trakcie malowania ścian czy lakierowania.

Warto stosować pomocniczo wentylatory ponieważ:

  • przyspieszają proces osuszania budynku,
  • zapewniają cyrkulację powietrza w zamkniętych i wilgotnych przestrzeniach,
  • mają niskie zużycie energii elektrycznej,
  • usuwają wilgotną warstwę graniczną tworzącą się nad mokrymi powierzchniami,
  • pomagają usunąć wilgoć technologiczną,
  • wspomagają osuszenie posadzki przed położeniem paneli,
  • pozwalają szybko osuszyć trudno dostępne miejsca.

Zapraszamy do kontaktu: ☎ 508 666 083 / ☎ 506 554 187
e-mail: biuro@suchomax.pl lub | Formularz Kontaktowy |

Jeśli mają Państwo pytania - zapraszamy do kontaktu: ☎ 508 666 083 / ☎ 506 554 187
e-mail: biuro@suchomax.pl lub | Formularz Kontaktowy |