Budowa osuszacza

Budowa osuszacza

Obsługa urządzenia

Jeśli mają Państwo pytania - zapraszamy do kontaktu: ☎ 508 666 083 / ☎ 506 554 187
e-mail: biuro@suchomax.pl lub | Formularz Kontaktowy |


Budowa osuszacza kondensacyjnego

budowa obsługa osuszacza Kondensacyjne osuszacze powietrza są jednymi z najlepszych urządzeń do osuszenia pomieszczeń wilgotnych, zalanych oraz podmokłych ścian. Wilgoć usuwana jest bezpiecznie i o wiele szybciej niż w przypadku nagrzewania i wietrzenia pomieszczeń (na przykład nagrzewnicą).

Obsługa osuszacza jest bardzo prosta, wystarczy podłączyć go do prądu, włączyć i to wszystko. Co kilka godzin należy usunąć wodę, gromadzącą się w specjalnym pojemniku. Urządzenie osuszając powietrze "wyciąga" jednocześnie wilgoć ze ścian, podłogi oraz sufitu.

Jednym z najważniejszych elementów osuszacza jest sprężarka. Bez niej skroplenie pary wodnej (najważniejszy proces w trakcie osuszania) byłoby niemożliwe. Dzięki sprężarce czynnik chłodniczy znajdujący się w osuszaczu może przepływać przez cały jego układ. W tym czasie rośnie ciśnienie oraz temperatura. Czynnik zostaje schłodzony przez powietrze w innej części osuszacza, zwanej skraplaczem. Dzięki temu procesowi w wyniku ciśnienia oraz ochłodzenia czynnik zostaje skroplony.

Teraz, już w stanie płynnym, czynnik może zostać skierowany do filtra odwadniacza. Tam, przepływając przez ten właśnie filtr, może zostać przez niego pochłonięta para wodna. Wynikiem tego procesu jest skondensowana ciecz, która może następnie zostać przetransportowana do zaworu rozprężnego. Jest tam znaczna różnica ciśnień, powstała w skutek dużych oporów przepływu. Ostatecznie czynnik rozpręża się a w dalszej kolejności paruje w parowniku.

Podczas tego procesu temperatura oraz ciśnienie spada a czynnik przyjmuje ciepło z powietrza. Gdy temperatura powietrza spada poniżej punktu rosy, znajdująca się w powietrzu para wodna może zostać skroplona na parowniku.

W tym momencie cykl kończy się. Sprężarka ponownie wciąga czynnik w postaci gazowej i rozpoczyna się kolejny cykl.

Zapraszamy do kontaktu: ☎ 508 666 083 / ☎ 506 554 187
e-mail: biuro@suchomax.pl lub | Formularz Kontaktowy |

Jeśli mają Państwo pytania - zapraszamy do kontaktu: ☎ 508 666 083 / ☎ 506 554 187
e-mail: biuro@suchomax.pl lub | Formularz Kontaktowy |