Ozonowanie domu

Ozonowanie domu

Jak pozbyć się grzyba w mieszkaniu

Jeśli mają Państwo pytania - zapraszamy do kontaktu: ☎ 508 666 083 / ☎ 506 554 187
e-mail: biuro@suchomax.pl lub | Formularz Kontaktowy |


Ozonowanie domu

Ozonowanie znacząco poprawia w domu jakość powietrza. Zwalcza chorobotwórcze bakterie, pleśnie i grzyby. Jest to bardzo skuteczna forma dezynfekcji. Likwiduje również alergeny i nieprzyjemny zapach.

Ozonowanie od dawna było stosowne przy odgrzybianiu klimatyzacji. Obecnie stosuje się również ozonowanie domów. Często wykonuje się je po zakończeniu osuszania mieszkania. Pozwala to definitywnie pozbyć się problemu pleśni na ścianach.

Ozon (O3) jest alotropową odmianą tlenu. Jest gazem łatwo rozpuszczalnym w wodzie, niepalnym i nietrwałym. Ze względu na swoją toksyczność znakomicie nadaje się do dezynfekcji Jego zaletą jest to, że nie pozostawia trwałych śladów.

Ozonowanie szpitali, biur, piwnic i innych pomieszczeń

Ozonowanie z powodzeniem stosuje się od wielu lat w mieszkaniach, szpitalach, halach, piwnicach i innych pomieszczeniach. Ozon skutecznie dezynfekuje, dlatego jest stosowany w miejscach szczególnie narażonych na dużą ilość szkodliwych mikroorganizmów. Dlatego często ozonuje się szpitale, ośrodki zdrowia, autobusy, taksówki, galerie handlowe itp.

Ozonowanie mieszkania

Ozonowanie jest niezwykle skuteczne w eliminacji chorobotwórczych bakterii, wirusów i grzybów. Jego głównymi atutami są bezpieczeństwo i ekologiczność. Jest około 50 razy bardziej bakteriobójczy od chloru, a jego działanie jest 3000 razy szybsze. Jeśli chcemy więc zadbać o powietrze w naszym mieszkaniu, warto rozważyć ozonowanie.

Maszyna do ozonowania: generator ozonu

Urządzeniem, którym wykonuje się ozonowanie, jest generator ozonu. Różne modele tego urządzenia różnią się ilością wytwarzanego ozonu przez godzinę pracy urządzenia. Istotne jest dobranie urządzenia o odpowiedniej mocy do rodzaju i wielkości ozonowanego pomieszczenia. Ozonatory powszechne są w branży przetwórczej, medycznej i innych gdzie ważne jest czyste i zdrowe powietrze.

Ozonowanie pomieszczeń

Ozonowanie pomieszczeń najczęściej odbywa się cyklicznie: naprzemienne ozonowanie i wietrzenie. Jeśli jednak zależy nam na czasie, możliwe jest ozonowanie ciągłe, z pominięciem wietrzenia. W ozonowanych pomieszczeniach nie mogą znajdować się ludzie ani zwierzęta. Po zakończeniu ozonowania, w ciągu 60 minut naturalnie rozpada się do zwykłego tlenu.

Ozonowanie samochodu i klimatyzacji

Warto też nadmienić, że ozonowanie jest również świetnym sposobem na odświeżenie wnętrza samochodu. Źródeł przykrego zapachu w samochodzie może być dużo. Zastosowanie ozonu jest doskonałym sposobem na pozbycie się tego problemu. Ze względu na relatywnie niewielką kubaturę wnętrza pojazdu, ozonowanie samochodu trwa znacznie krócej niż ozonowanie mieszkania (zazwyczaj wystarczy ok. 20 minut).

Ozonowanie jest w stanie doskonale odgrzybić klimatyzację w samochodzie. Nie tylko usuwa grzyby i drobnoustroje, ale również utlenia wszelkie cząstki chemiczne powodujące przykry zapach. Ozon jest w gazowym stanie skupienia, więc łatwo się rozprzestrzenia i dociera w trudno dostępne miejsca. Jest przy tym nieporównywalnie bardziej ekologiczny środków chemicznych.

Gdzie ozonujemy?

Nasza oferta obejmuje ozonowanie w województwach: Lubelskie, Świętokrzyskie, Podkarpackie, Mazowieckie, Małopolskie, Śląskie, Łódzkie oraz Opolskie. Aby ułatwić Państwu dostęp do usługi ozonowania, przygotowaliśmy ofertę na ozonowanie z podziałem na regiony (miasta oraz ich okolice), gdzie wykonujemy ozonowanie:

Ozonowanie cena

Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie Na cenę ozonowania wpływa czas wykonywania usługi. Zależy od w głównej mierze od kubatury ozonowanego pomieszczenia. Wpływ ma również stan pomieszczenia. Ceną wyjściową jest 90 zł netto za godzinę pracy ozonatora.

Zapraszamy do kontaktu: ☎ 508 666 083 / ☎ 506 554 187
e-mail: biuro@suchomax.pl lub | Formularz Kontaktowy |

Jeśli mają Państwo pytania - zapraszamy do kontaktu: ☎ 508 666 083 / ☎ 506 554 187
e-mail: biuro@suchomax.pl lub | Formularz Kontaktowy |