Osuszanie po zalaniu

Osuszanie po zalaniu

Osuszanie zalanych pomieszczeń

Jeśli mają Państwo pytania - zapraszamy do kontaktu: ☎ 508 666 083 / ☎ 506 554 187
e-mail: biuro@suchomax.pl lub | Formularz Kontaktowy |


Osuszanie po zalaniu

Do zalania może dojść w wyniku różnych wydarzeń. Gwałtowna ulewa, powódź lub awaria wodociągów może narobić sporych problemów. Konieczna jest wtedy szybka reakcja. Woda szybko rozprzestrzenia się i zwiększa obszar zalania. Jeśli zalanie jest skutkiem awarii instalacji wodnej, konieczne jest odcięcie dopływu wody, aby nie powiększać obszaru zalania.

Po upewnieniu się, że źródło wody zostało odcięte, konieczne jest w miarę możliwości pozbycie się wody, która nie zdążyła wsiąknąć w podłogę, ściany i inne powierzchnie. Jeśli jest jej niewiele, wystarczą wiadra, a w przypadku większego zalania konieczne jest wypompowanie wody. Należy zrobić to w miarę możliwości szybko, ponieważ z upływem czasu wody wsiąknie więcej, zwiększając zakres szkód.

Ostatnim etapem jest pozbycie się wody, która zdążyła wsiąknąć w ściany, podłogę, sufit oraz pozostałe powierzchnie w zalanym mieszkaniu. Najefektywniejszym sposobem na wykonanie tego zadania są profesjonalne osuszacze. W zależności od indywidualnych czynników tak dobierzemy sprzęt, aby proces ten przebiegł szybko i bezproblemowo.

Jeśli zajdzie taka potrzeba oferujemy również dodatkowy sprzęt, przyspieszający pracę w indywidualnych przypadkach. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych urządzeń proces osuszania jest nieuciążliwy, koszty niewielkie a niebezpieczeństwo wystąpienia szkód wtórnych jest ograniczone. Warto również zaznaczyć, że jest to metoda bezinwazyjna (bez konieczności integrowania w strukturę budynku) i wygodna (bez znacznego zwiększania temperatury osuszanych pomieszczeń).

Jeśli woda jest dużo i przesiąknie ona przez posadzkę do warstwy izolacji, konieczne jest zastosowanie osuszania podposadzkowego. Jest to osuszanie inwazyjne, konieczne jest wywiercenie niewielkich otworów, którymi odessana zostaje woda. Następnie otworami tymi wtłaczane jest suche, ciepłe powietrze. W wyniku tego procesu następuje osuszenie styropianu i całej warstwy izolacji.

Jeśli mieszkanie jest ubezpieczone, ubezpieczyciel pokrywa koszty wynajmu urządzeń i zużycia prądu. Przygotowujemy wymaganą do tego dokumentację: przeprowadzamy dokładne pomiary wilgotności przed i po osuszeniu i przygotowujemy kosztorys osuszenia.

Zapraszamy do kontaktu: ☎ 508 666 083 / ☎ 506 554 187
e-mail: biuro@suchomax.pl lub | Formularz Kontaktowy |

Jeśli mają Państwo pytania - zapraszamy do kontaktu: ☎ 508 666 083 / ☎ 506 554 187
e-mail: biuro@suchomax.pl lub | Formularz Kontaktowy |